Apple Music Tanıtıldı

Apple Music Tanıtıldı. Apple, beklenen müzik hizmeti Apple Music’i de sonunda Tanıttı. Cook’a göre Music, “müziği deneyimleme biçiminizi değiştirecek“. Dünya çapında yayın yapan Beats adında bir radyo kanalını içeren hizmet, sanatçıların kullanıcılarla bağlantı kurmasını sağlayacak bir sosyal ortam sunuyor. Apple Music, müzik kliplerini izleme olanağıyla gelecek.

For You adındaki bölüm, size  gerçek insanlar tarafından oluşturulan öneriler sunacak. Siri, ondan istediğiniz şarkıları bulup çalabilecek. Mesela Siri’den “Bana Ocak 1984’ün hit şarkısını çal” gibi isteklerde bulunabileceksiniz.

iOS 9 Tanıtıldı

Bugün yapılan Apple WWDC 2015 ile beraber merakla beklenen iOS 9 hakkında bilgiler geldi. Büyük değişiklikler olmasa da oldukça iyi detayların eklendiği iOS 9 “sonbahar” aylarında karşımıza çıkacak.

Apple’ın bugün yapılan WWDC etkinliğiyle iOS 9’un çıkış tarihi detayları da belli oldu. Bugün sadece geliştiriciler için Beta versiyonunu kulanıma açtı. Önümüzdeki Temmuz ayıyla beraber iOS 9’un beta versiyonunu herkese açık bir şekilde yayınlayacak.

iOS 8 Çalıştıran Tüm Cihazlar iOS 9 alıştırabilecek.

 

Apple-To-Concentrate-More-On-Bug-Fixes-And-Stability-Issues-In-iOS-9