Windows 10 çok yakında!

windows-10-desktop1

Windows 10’un çıkmasına çok az zaman kaldı. Kısa incelemelerimize bakarsak Windows 10’un bize getireceklerinden kısada bahsetmek lazım.

 

Hepinizin bildiği gibi Windows 10’da sizin kullanımınızı kolaylaştırmayı hedefleyen iki mod var: Tablet modu ve PC modu. Bu modlar cihazınızın donanım özellikleri göz önüne alınarak tasarlanmış. Tablet modu, işletim sisteminin kullanıcı arayüzünü dokunmatik tecrübe için en uygun hale getirdiği gibi , PC modu ise fare ve klavye kullanımını kolaylaştıran bir arayüz ile karşınıza çıkıyor. Yani Windows 10 hangi cihazı tercih ederseniz edin, sizin kullanımınız için özel olarak tasarlandı. En basitinden bahsetmek gerekirse yıllardır alışmış olduğumuz başlat menüsü artık bizimle. Hoşgeldin Start Menu 🙂

Baktığımızda Windows 8 ile birlikte gelen yeniliklerde hali hazırda üzerinde mevcut olarak gelmektedir.

Mobil olmak bu kadar kolay olmamıştı

Bulut ve Windows tabletler ile birlikte gelen mobilite sayesinde, dilediğiniz yerden dilediğiniz cihazla çalışabilirsiniz. Ayrıca BYOD gibi senaryolar ile çalışanlarınızın istedikleri cihazla çalışmalarını sağlayabilir, böylece yüksek cihaz maliyetlerinden de kurtulabilirsiniz.

 

Çok daha güvenli

Windows 10 ile gelen kurumsal güvenlik yetkinlikleri sayesinde de kimlik doğrulama işlemi artık çok daha güvenli. Windows Hello ve Microsoft Passport gibi kurumsal yetkinlikte güvenlik önlemleri sayesinde cihazlarınız ve verileriniz her zaman güvende olacak.

Zaman kaybına son verin!

Artık Bilgi Teknolojileri’nin cihazları yönetmesi çok daha kolay. Güncellemeler ve değişiklikler için cihazı BT’ye teslim etme devri sona erdi. In-place upgrade ile bilgisayarlarınızı kolayca güncelleyebilirsiniz. Hem de eski işletim sisteminizi silme gereksinimi olmaksızın.

Unutmayın, Windows 8 ve Windows 7 kullanıcıları 29 Temmuz’da Windows 10’a geçiş hakkı kazanacak ve şimdiden rezervasyon yapan kullanıcılar ücretsiz yükseltme fırsatına herkesten daha önce ulaşacak. Hepinizi bu inanılmaz deneyimi bir an önce test etmelisiniz.

Çok yakında Kariyer Mimarı bünyesinde yapılacak olan seminerleri takip ederek çok daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir